Єдині вимоги до учнів

1.Учні приходять до гімназії за 15 хвилин до початку занять.

2. Перед входом у гімназію учень повинен витерти ноги, у гардеробі зняти верхній одяг, перевзутися у змінне взуття, і не поспішаючи йти на той поверх, де знаходиться його клас.

3. У вестибулі учнів оглядають чергові по гімназії, тим учням, як і прийшли у неохайному вигляді, чергові пропонують провести себе в порядок. Неохайний учень не може бути допущений до занять.

4. До приходу вчителя учні готують все необхідне до уроку. Підручник, щоденник, зошити мають бути акуратно покладені на парту.

5. Після того, як вчитель зайшов у клас, входити забороняється. Учні, які запізнилися на урок, допускаються в клас лише з дозволу чергового вчителя.

6. Учням забороняється приносити до гімназії речі, не потрібні для занять. Колючі та ріжучі предмети, які становлять загрозу для життя та здоров'я інших учасників освітнього процесу.

7. Тільки на уроки фізкультури учні повинні з’являтися в спортивній формі, а на заняттях в майстерні – в спеціальному одязі. Звільнені від фізкультури за станом здоров’я учні під час уроку фізкультури повинні перебувати у спортзалі.

8. Учні зустрічають вчителя вставанням.

9. Без дозволу вчителя або класного керівника учні не мають права пересісти за іншу парту.

10. Учень, який пропускає уроки без поважних причин, викликається на Раду закладу з правопорушень.

11. Учні, які бажають відповісти на запитання, поставлене вчителем, або звернутися до вчителя із запитанням, повинні підняти руку, поставивши її ліктем на парту.

12.Після відповіді на питання вчителя учень обов’язково подає щоденник для виставлення оцінки наприкінці уроку.

13.Після закінчення уроку учні встають лише після слів вчителя « Урок закінчено».

14. Після закінчення уроків учні під керівництвом вчителя організовано виходять з класу.

15. Учні повинні залишати школу спокійно, дотримуючись порядку. Залишатися в школі без потреби забороняється.

16.Учням школи КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ ПАЛИТИ.

17. Учні повинні брати участь у лінійках, дисциплін і порядку.

На перерві

18.Під час перерви учні перебувають на своєму поверсі. Учням старшої школи забороняється перебувати без потреби у крилі молодшої школи.

19. При появі на поверсі директора, його заступників, вчителів або кого не будь з дорослих, учні повинні стати вбік і пропустити їх.

20. Кожен учень при звернені до нього чергового вчителя або чергового учня зобов’язаний назвати своє прізвище і клас.

21. Учням забороняється входити в учительську без дозволу вчителя.

22. Під час перерви учням категорично забороняється виходити з приміщення школи.

Вимоги до зовнішнього вигляду учнів

23. Кожен учень зобов’язаний з’явитися до гімназії чистим і охайно одягненим.

24.Кожен учень зобов’язаний мати змінне взуття.

25. Зачіска повинна бути акуратною.

Вимоги по збереженню шкільного майна

27. Всі учні зобов’язані берегти шкільне майно, бережно поводитися зі своїми речами та речами своїх товаришів.

28. Забороняється псувати парти, дошку, бруднити стіни, двері, вікна в класах і коридорах. Забороняється доторкатися до рослин.

29. Учні повинні оберігати зелені насадження на шкільному подвір’ї та навколо нього.

30. При пошкодженні шкільного майна батьки учня зобов’язані відшкодувати матеріальні збитки.

Вимоги до догляду за підручниками, зошитами, щоденниками

31. Підручники мають бути акуратно обгорнені, мати закладенки.

32. Зошити учнів мають бути чистими і підписаними за встановленим зразком.

33. Всі записи в зошитах мають відповідати правилам орфографічного режиму.

34. Кожен учень повинен акуратно вести щоденник і у встановлений класним керівником день здавати на перевірку.

Обов’язки чергових по класу

35. Чергові зобов’язані з’являтися до школи за 20 хвилин до початку уроків.

36. Чергові зобов’язані :

- доповідати класному керівнику про стан справ у класі

- стежити за збереженням шкільного майна : парт, столів, стільців

- оберігати квіти, поливати їх

- після закінчення уроків проводити якісне прибирання класної кімнати.

Обов’язки чергових по гімназії

37.Для підтримки дисциплін і порядку в гімназії призначається черговий клас, який протягом тижня чергує. Черговий клас повинен постійно інформувати учнів про хід харчування.

38. Черговий клас з’являється до гімназії за 30 хвилин до початку уроків.

39. Чергові повинні стежити за порядком і дисципліною учнів, вимагати від них виконання правил внутрішнього розпорядку.

40. чергові учні обов’язково повинні мати пов’язки і чергувати на визначених постах.

41. Чергові учні повинні перевіряти змінне взуття.

42. Протягом дня роботу чергового класу перевіряє класний керівник, черговий вчитель та заступник директора з виховної роботи .

43. Після закінчення чергування чергові класи складають звіт і подають його черговому вчителю або педагогу – організатору для оголошення по шкільній лінійці . У разі відсутності дзвоника давати його самим. Передача чергування здійснюється щопонеділка на підсумковій лінійці.

44. Чергові учні відповідають за збереження шкільного майна під час занять.

45.Чергові учні повинні контролювати на своїх постах організацію рухливих ігор школярів на перервах.