/Files/images/2021/unnamed (2).jpg Найчастіше під час хвороби у дітей знижується апетит, і цей факт дуже турбує батьків. Проте варто пам'ятати, що дитячий організм, ослаблений хворобою, не може впоратися зі звичайним кількістю їжі і її надлишок може призвести до небажаних наслідків, таких як підвищення температури і шлунково-кишкові розлади.

Як годувати дитину під час хвороби

Харчування дитини при високій температурі

Якщо у дитини підвищена температура, у неї порушується кислотно-лужний баланс організму, що і викликає певні збої в його роботі. Крім того, висока температура викликає зневоднення дитячого організму через активне виділення поту. Щоб відновити правильну роботу організм дитини, йому необхідно вживати продукти, багаті вітамінами А, С і Е, такі як морква, шпинат, чорна смородина, печінка, обліпиха, брокколі, черемша, цитрусові та інші. Краще всього давати дитині фрукти та овочі у вигляді свіжих соків. Поки дитина відмовляється від їжі, не варто наполягати, тому що через день-два він вже сам попросить поїсти. Спочатку можна давати кашу, приготовану на воді, а також фруктові або овочеві пюре, сир, желе. М'ясо краще всього почати давати вже в відновлювальний поле хвороби період.

Харчування при дисбактеріозі

Якщо у дитини дисбактеріоз, що супроводжується блювотою, проносом, метеоризмом, запорами або коліками, необхідно особливо уважно підійти до питання харчування. Хоча дисбактеріоз може бути як самостійним захворюванням, так і розвинутися в результаті отруєння або прийому антибіотиків або в деяких інших випадки, проте слід дотримуватися деяких правил.

Перш за все, якщо у дитини сильна блювота і пронос, в результаті яких відбувається зневоднення організму, слід відновити водний баланс за допомогою рясного пиття. Не давайте дитині нічого жирного, гострого, смаженого і солоного. Найкраще в цей період давати їжу, приготовлену на пару або тушковану в духовій шафі. Не слід давати продукти, які викликають бродіння, такі як капуста, бобові, чорний хліб, кисломолочні продукти. До того ж дитині слід давати продукти, що сприяють відновленню мікрофлори кишечника, багаті харчовими волокнами.

Харчування під час загоєння різних травм

харчування

Харчування під час загоєння різних травм..

Щоб дитина швидше відновлювався після отримання різних травм, таких як переломи, порізи, операції, вивихи, розриви зв'язок, переломи, необхідно забезпечити його їжею, багатою на кальцій, вітамін Д3, вітаміни групи В, білки, фтор, а також харчові волокна. Це такі продукти, як м'ясо, риба, печінка, яйця, каші і шпинат. Щоб швидше гоїлися рани на слизових оболонках, необхідні продукти, багаті залізом, вітаміном С, киснем і білком. Це такі продукти, як яблука, цитрусові, морква, м'ясо, риба, яйця, печінка, бобові, каші.

Як годувати дитину

Щоб допомогти дитині швидше впоратися з хворобою, не варто змушувати його їсти. У нього потреба в їжі знижена, але от води необхідно давати стільки, скільки дитина хоче.

Не варто будити сплячого дитини заради прийому їжі. Прокинувшись, він попросить сам, якщо відчує голод. Пропонувати їжу найкраще невеликими порціями, але часто. А ось овочі і фрукти нехай знаходяться поруч з дитиною постійно.

Кiлькiсть переглядiв: 1032