/Files/images/2021/unnamed-1.jpg У батьків завжди найкращі наміри, навіть якщо вони не завжди знають, як втілити їх у життя. Хто не хоче, щоб його діти вживали тільки здорову їжу?
Ми знаємо, що їжа є основним компонентом хорошого життя і має безпосередній вплив на фізичний стан і якість життя дитини. Особливо великий вплив вживаних продуктів в довгостроковій перспективі. Здорова їжа забезпечує нормальний ріст і розвиток дитини, формує звичку до правильного харчування на все життя.
Як бачимо, харчування є одним з ключових моментом в житті родини і багато в чому впливає на непрості стосунки батьків і дітей. Почуття провини, яке відчувають батьки, не завжди годуючі дітей правильної їжею, ускладнює і ще більше сплутується взаємини дорослих. Але про це - пізніше.
В цілому, основні принципи здорового способу харчування прості:
1. Зробіть свій раціон, він повинен включати овочі, фрукти, крупи, м'ясо та його замінники, якісні молочні продукти, корисні жири та солодощі (бувають і такі).
2. Дотримуйтесь правильний режим харчування, приймайте їжу мінімум тричі на день.
3. Приймайте їжу за столом, без відволікаючого шуму і працюючого телевізора.
4. Їжте їжу, приготовлену вдома, скорочуючи кількість промислово оброблених продуктів.
Літні канікули ставлять батьків перед типовими проблемами, так як в цей період особливо складно забезпечити дітей якісним харчуванням. Але докладаючи певних зусиль, за допомогою друзів і завзятості цю проблему можна вирішити. Нижче наведено поради Ейнат Лев-Арі, клінічного дієтолога і фахівця з питань дитячого харчування та спорту Північного округу Служби здоров'я "Леуміт".
З мого власного досвіду, досвіду матері, яка робить кар'єру, і з багаторічного досвіду роботи в якості дієтолога я стикаюся регулярно з найрізноманітнішими проблемами з організації правильного харчування дітей, серед яких:
A.Проблема:в спекотні літні дні немає бажання стояти на кухні і готувати.
Рішення:більшу частину тижня використовуйте холодні продукти або вироби, які не потребують довгому і складному приготуванні, наприклад: шніцель в булочці з цільної пшениці з нарізаними овочами або сендвіч зі стандартного хліба "Лехем ахід" (цей хліб відмінно підходить для дітей) з ростбіфом або тунцем.
Смажена курка, яку можна купити в супермаркеті (вона не вважається обробленою їжею, тому що курку готують на місці) у поєднанні з пластівцями або цільним кускус для швидкого приготування. Використовуйте заморожені овочі, які не вимагають тривалого приготування - наприклад, діти дуже люблять зелений горошок. Купіть заморожений зелений горошок і відваріть у воді з невеликою кількістю солі. Подавайте з рисом, полив оливковою олією, у вас вийде дуже смачна страва. Організуйте спільні трапези з друзями: збирайтеся кожен раз в іншому будинку, це відмінне рішення для працюючих батьків.
B.Проблема: влітку знижується апетит.
Рішення:не чиніть опір природі, зниження апетиту не є випадковим. У тіла є непросте завдання - підтримувати внутрішню температуру, яка не повинна підвищуватися. "Важка" їжа підвищує температуру тіла і змушує витрачати зайву енергію на перетравлення.
Саме тому у нас немає бажання споживати важкі тушковані блюда такі як, чолнт і супи. Перший варіант вирішення цієї проблеми - харчуйтеся легкими холодними стравами, які містять відносно невелику кількість жирів (мається на увазі їжа, яку не потрібно смажити). Друге рішення: вживайте більше фруктів, сирів, овочів, риби, яєць і холодних супів (наприклад, суп-чізікі з йогурту, тертих огірків, кропу і часнику).
C. Проблема: під час літніх канікул у дітей відсутній режим, що є причиною нерегулярного харчування та незвичних годин неспання.
Рішення: використовуйте батьківський авторитет для встановлення альтернативного розпорядку дня, якому підпорядковуються всі члени родини, включаючи батьків.
Визначте час підйому і трапез, роблячи акцент на обіді і вечері. Постарайтеся хоча б раз на день обідати чи вечеряти всією сім'єю, і нехай у цей час телевізор буде вимкнено: іноді батькам важче відмовитися від перегляду телепередач, бо зазвичай подібні сімейні трапези випадають на вечерю і саме в цей час транслюються особливо цікаві телевізійні програми.
Чітко визначте час відходу до сну. Діти повинні бути в ліжку не пізніше 22:00, будь-яке відхилення може призвести до погіршення якості сну і збою біологічного годинника організму, що негативно вплине на ріст і розвиток, а також на емоційний стан дитини.
D.Проблема:діти проводять багато часу перед телевізором, дивляться рекламу солодощів і оброблених продуктів, потім просять батьків купити їм саме ці товари.
Рішення:спільний перегляд реклами та наступне обговорення з дітьми того, що реклама намагається нам продати. Діти дуже кмітливі і швидко розуміють, що реклама не завжди відповідає дійсності. Наприклад: обіцянка, що якщо ви будете їсти пластівці певного виду, то станете сільнимі.І якщо ми ставимося до наших дітей як до розумних людей, можна разом прочитати, які інгредієнти, позначені на упаковці продуктів харчування: вміст жиру, холестерину, солі (натрію ), скільки барвників входить до складу продукту, тобто прищеплювати дітям навички грамотного споживання. Звичайно, варто уникати перегинів і в іншу сторону, не треба занадто фанатично ставитися до здорового способу життя. Важливо, щоб діти їли солодощі - шоколад і морозиво високої якості, а також сушіння з низьким вмістом жиру і продукти, що не містять харчових барвників. Пам'ятайте важливе правило - усе добре, але в міру.
E.Проблема:працюючі батьки не завжди встигають готувати дітям здорову їжу.
Коли немає часу для приготування їжі, рішенням найчастіше є обіди в ресторанах або заморожені продукти харчування. В результаті діти їдять їжу низької якості. "Організованість" - ключове слово в питанні здорового харчування. Переконайтеся, що у вашому будинку знаходяться тільки продукти високої якості. Вийміть з морозилки вранці все, що ви хочете готувати днем. Наприклад, заморожену курячу грудку, щоб приготувати шніцелі, як тільки повернетеся додому. Заздалегідь приготуйте кульки з фаршу і покладіть їх в морозильник порційно, таким чином, ви щораз зможете виймати необхідну кількість м'яса для котлет.
Нехай діти разом з вами беруть участь в процесі приготування їжі. Навіть маленькі діти можуть приготувати салат, змішати різні інгредієнти, поставити на стіл посуд. Їм це дійсно подобається, так вони звикнуть не боятися кухні та приготування їжі. Ви можете час від часу обідати не вдома в мережах швидкого харчування, наприклад, замовте якісний гамбургер з овочевим салатом і чіпсами, піцу або фалафель з великою кількістю салату, але без соку або легких газованих напоїв. Така їжа в розумних кількостях нікому не зашкодить.
F.Проблема:в жарку погоду є тенденція до зневоднення, особливо коли ви знаходитесь поза домом, на морі або в басейні.
Діти більше схильні зневоднення, так як їх організм, в порівнянні з організмом дорослої людини, не завжди реагує на нестачу рідини. Тому батьки повинні стежити за тим, щоб діти пили більше, ніж їм того хочеться. Це стосується звичайної питної мінеральної води або содової. Намагайтеся не давати дітям газованих напоїв, соків, солодку воду і сиропи.
Щоб урізноманітнити смак звичайної води, додайте в неї скибочки лимона і листя м'яти. Привчайте дітей саме до такої воді. Холодні фрукти, кавун або виноград, також можуть забезпечити організм необхідною кількістю рідини.
Так, перед вами нелегке завдання. Але хто сказав, що бути батьками це просто? Бажаємо вам відмінного і безпечного літа.
Кiлькiсть переглядiв: 500