Профілактика ентеробіозу!
    Ентеробіоз це захворювання, викликане гостриками.
    Збудник хвороби – дрібний круглий черв довжиною 9-12 міліметрів, біло-рожевого кольору, місцем проживання якого є нижні відділи тонкого і товстого кишечника.
    Зараження на ентеробіоз відбувається в результаті заковтування інвазованих яєць, що потрапляють у рот із забруднених рук, предметів побуту, через плстідьні речі і білизну
    .Як передається захворювання
    Гострики проходять в організмі людини повний життєвий цикл, і дитина може повторно заражати сама себе і інших дітей.
    Інфікована дитина розчухує шкіру навколо анусу, внаслідок чого яйця гостриків потрапляють йому під нігті. Потім малюк кладе пальці в рот - так відбувається повторне зараження дитини.
    Яйця легко передаються від однієї людини до іншої через забруднену збудником їжу, посуд, іграшки, побутові предмети, якими користуються члени однієї сім’ї, діти в дитячих садках або однокласники. Також яйця гостриків можуть підніматися у повітря із пилом, а потім заноситися під час дихання у ротову порожнину і проковтуватися. Інвазійні яйця потрапляють у кишечник і розвиваються у статевозрілих самок і самців.
    Самки після запліднення спускаються до прямої кишки. Частіше вночі, коли підвищена вологість тіла, гострики виповзають із анального отвору на шкіру періанальних складок і відкладають яйця.
    Симптоми захворювання
    Проблема полягає у тому, що захворювання ентеробіозом практично не має яскравих симптомів хвороби і дуже часто проходить непоміченим. Проте знати ці симптоми необхідно, щоб вчасно попередити поширення захворювання.
    · Першою ознакою захворювання можуть стати скарги дитини на постійний свербіж в області анального отвору, який може стати причиною розчухування і повторного інфікування.
    · У дівчаток свербіж може поширитися і на область піхви.
    · У випорожненнях дитини, або при огляді анального отвору вночі ви можете виявити маленьких білих ниткоподібних черв’яків.
    · Дитина може відчувати особливо сильний свербіж вночі, коли глисти починають активну діяльність.
    · Діти погано сплять, стають плаксивими, в них погіршується апетит, зменшується працездатність та успішність, виникає безсоння, неврастенія, нічне нетримання сечі. Інколи спостерігаються болі в животі, нудота, блювота, тенезми, рідкі випорожнення, частіше з домішками слизу.
    · У інвазованих дітей не виробляється повноцінний імунітет після проведених профілактичних щеплень.
    При появі скарг дитини на свербіж необхідно пройти обстеження на ентеробіоз, а потім обстежити усіх членів сім’ї. Одного лікування недостатньо. Потрібно суворо дотримуватися певних гігієнічних правил, які усунуть можливість самозараження і зараження осіб навколо.

Профілактика ентеробіозу!
    Оскільки ентеробіоз – це хвороба брудних рук, то чистота рук і нігтів, їх ретельне миття перед їжою, боротьба з шкідливими звичками - брати пальці в рот, гризти нігті, є основою профілактики.
Дотримання особистої гігієни. Після вулиці, відвідування туалету мити з милом руки.
- У домі, де є хворий на ентеробіоз, потрібно кілька разів на день проводити вологе прибирання підлоги.
Стежити, щоб надворі дитина не тягнула до рота підібрані землі предмети.
- Коротко стригти дітям нігті.
- Стежити, щоб надворі дитина не тягнула до рота підібрані землі предмети.

- Невживати немиті овочі та фрукти
    - Не витрушувати постільну білизну у приміщенні.
    - Слідкувати за тим, щоб білизна було чистою, спати в окремому ліжку.